PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=33082}

Kto sieje wiatr

Inherit the wind
7,3 208
ocen
7,3 10 1 208
Kto sieje wiatr
powrót do forum filmu Kto sieje wiatr

Film oparty na faktach pokazuje potęgę ciemnogrodu uznającego za ważniejsze nauczanie różańca niż biologii. Oglądając go miałem wrażenie, że rzecz działa się w wieku XVI a nie XX. Nie sposób ustrzec się jednak pewnych analogii do współczesności. 100 lat później w kraju UE trwa zaciekła walka fundamentalistów religijnych z wychowaniem seksualnym i wieloma formami edukacji pozakatechetycznej. Coraz częściej i śmielej mówi się o powrocie do nauczania teorii kreacjonizmu. Nauczyciel, który spróbowałby opowiedzieć uczniom o antykoncepcji wyleciałby w pracy. Tłumy fanatyków pod wodzą nawiedzonych kaznodziei organizują marsze nienawiści, a oficjalnie działające przykościelne rozgłośnie i redakcje wzywają do prześladowań osób nie popierających kościelnej wszechwładzy, mających nieprawomyślne poglądy albo grzeszną orientację. Ten film to memento krzyczące „nie idźcie tą drogą”.

ocenił(a) film na 7
pkb_pl

film swietny-czlowiek odkad się wyprostowal zobaczyl gwiazdy.Chcial je zjeść,ale nie dosiegnal,wiec pomyslal ,ze musi być jakas inna sila -t ak narodzil się Bog.Bardzo prosiłabym o pelny cytat,bo filmu nie posiadam.

pkb_pl

Nie jestem zwolennikiem kościoła, gdyż z Bogiem nie ma on nic wspólnego, ale Twoje napuszone wywody są jeszcze głupsze, niż argumentacja tych nawiedzonych fanatyków z filmu. To nie wiara czyni takie spustoszenie, a głupota, będąca nieodmiennie najlepszym przyjacielem homo sapiens.
Tak na marginesie: nie jestem "fundamentalistą", ale nie życzę sobie, aby ktokolwiek uświadamiał moje 5-letnie dziecko o jego seksualności. Kolejna perełka "oświeconych" :wiedza na temat poczęcia i porodu jest tak potrzeba uczniom szkoły podstawowej, jak umiejętność obsługi pługu śnieżnego gorylowi. Zapewne każdego dnia jakiś 10-12 -latek odbiera poród, dlatego jest takie ważne, aby ten temat zgłębił.
Jako puenta - pokuszę się o dość oczywistą tezę: fanatyzm zawsze jest złym doradcą. Zarówno ten religijny, jak i ten liberalno-poprawny.

anka16

słusznie. głos rozsądku. dopiero teraz widać do czego doprowadza lewactwo na całym zachodnim świecie: homopropaganda, eutanazja ludzi starszych, aborcja na życzenie, kryzys migracyjny. a co do ewolucji to co jakiś czas wychodzi na jaw, że ci wszyscy wybitni naukowcy mylili sie co do tego lub owego (http://lubimyczytac.pl/ksiazka/109455/bledy-nauki), skąd pewność, że nie mylą się co do ewolucji? poza tym według mnie ta teoria mocno się kupy nie trzyma. to bardziej takie tylko tłumaczenie sobie świata. jak wiara w Boga.

radek_83

Lubię czytać sobie takie kocopoły, dzięki za bekę :)

pkb_pl

niestety poszlismy...

pkb_pl

Wiara nie kłóci się w żaden sposób z nauką, a nauka nie wyklucza wiary. Należy umieć wierzyć mądrze. Najgorzej jest, kiedy człowiekowi wydaje się, że wie już wszystko i niczego już nie potrzebuje, a sam siebie stawia w roli Boga (dla pokolenia bezrozumnego może być nim internet).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones