PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1240}

Na skróty

Short Cuts
7,6 5 178
ocen
7,6 10 1 5178
7,8 19
ocen krytyków
Na skróty
powrót do forum filmu Na skróty

Na WP przeczytałem w recenzji, że film kończą sceny "wielkiej plagi owadów, która niczym apokalipsa zamyka film". Siedziałem więc do czwartej nad ranem, ale niestety żadnej plagi się nie doczekałem. Dwa zakończenia są? Czy pomylili to z innym filmem - i jeśli tak, to jakim?

Miałem za to okazję obejrzeć sam film. Średnio mi się podobał. Ogromnym atutem jest na pewno znakomita obsada, tylu sław w jednym filmie dawno nie widziałem. Ale poza tym historia mnie nie urzekła. Przeciętny obraz. Dosyć banalny. Gadki w stylu "kreśli obraz społeczeństwa tej a tej dekady" to takie sranie w banie, przerost formy nad treścią. Bo do jakich to genialnych wniosków dochodzi Altman? Że nieważne, czy ktoś jest biedny, czy bogaty, parszywy, czy szlachetny - najchętniej gada o seksie i odurza się przy każdej okazji. Ot, nakreśliłem obraz społeczeństwa. Milion takich filmów było. 6/10.

UWAGA!!! SPOILER DO FILMU MAGNOLIA!!!
No i pewnie pomylili ten film z MAGNOLIĄ właśnie (odsyłam do mojego poprzedniego wpisu). W kulminacyjnym momencie, gdy napięcie w sytuacjach gnębiących bohatrów narasta do poziomu wręcz niemożliwego do jego zniesienia, z nieba zaczynają spadać żaby (nie owady), które zasypują całe miasto... I ta piosenka Aimee Maan - "Save Me" w chwili gdy to się dzieje ;)
Dla tych co koniecznie szukają porównań Magnolii z Na Skróty - tu tym motywem było trzęsienie ziemii.
Pewnie o to chodziło ;)
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones