Billy Wilder

Samuel Wilder

8,2
2 300 ocen scenariuszy
powrót do forum osoby Billy Wilder

Miały pewien wpływ na jego największe dzieło. "Pół żartem, Pół Serio", zna każdy. Nie wiem czemu, ale oglądając starsze 'Piętro Wyżej' (najlepsza Polska komedia!), na widok Eugeniusza Bodo, śpiewającego Sex Appeal w damskim przebraniu, miałem skojarzenia... z Jackiem Lemmonem :) I nie tylko ja - wiele innych osób też to potwierdziło. Wiem, że ma się to nijak - kwestia podobieństwa aktorów i przebrań, ale cóż... :) Mimo wszystko - obydwie komedie - arcydzieła!

Bruce_Lee

Oczywicie że miały! Nazwisko głównej bohaterki we wspomnianym przez Ciebie filmwie "Pół żartem, pół serio" granej przez Marylin to KOWALCZYK! I nawt Daphne (chyba) zapytała Sugar - Polka ? A ona potwierdziła i zaczeła opowiadać o swojej rodzinie :)

GWTW2009

Ja bym się tak nie rozpędzał z tymi polskimi korzeniami. Wilder był żydowskimi Niemcem urodzonym w Austro-Węgrzech po polskiej stronie. Nie był Polakiem, po prostu urodził się na terenie okupowanej Polski. Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones